Дії керівника занять (викладача) та здобувачів вищої освіти під час занять у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога»
У разі отримання сигналу «Повітряна тривога» керівник заняття негайно припиняє заняття та керує діями здобувачів вищої освіти, які:
- Знеструмити всі прилади, обладнання, комп’ютери тощо.
- Під керівництвом викладача організовано, без метушні у складі навчальної групи встановленим маршрутом рухаються до укриття.
- В укритті виконують вимоги коменданта укриття.
- Навчальна rpyпa розміщується компактно, викладач перевіряє склад групи за списком.
Bci, хто знаходиться в укриттях, зобов’язані дотримуватись тиші i правил поведінки в укриттях.
Після завершення небезпеки, а саме з отриманням сигналу «Відбій повітряної тривоги»:
- Викладач продовжує заняття у визначеній розкладом занять навчальній аудиторії (якщо необхідний для повернення до місця занять час не перевищує визначені терміни розкладом занять).
- Розпочинає заняття, якщо сигнал «Повітряна тривога»було оголошено до його початку.
- У разі недостатнього часу для повернення в аудиторію викладач, після виходу навчальної групи із укриття, визначає порядок подальших дій i завершує заняття.
Під час дистанційного навчання викладач нагадує алгоритм дій за сигналом цивільного захисту «Повітряна тривога».
У разі отримання сигналу «Повітряна тривога» викладач негайно припиняє заняття i рекомендує здобувачам вищої освіти рухатись у найближчі укриття за місцем перебування.
Якщо сумарний час переривання навчального заняття через оголошення сигналу «Повітряна тривога» (з урахуванням часу, необхідного для переміщення до аудиторії після його відміни) перевищує 45 хвилин, рекомендується перенести це навчальне заняття (зокрема, допускається його проведення в час, передбачений для проведення консультацій з начальних дисциплін протягом семестру). Перенесення навчального заняття здійснюється викладачем шляхом його узгодження зі з добувачами вищої освіти та деканатом відповідного факультету (дирекцією навчально— наукового інституту).
Обов’язковим з перенесення навчального заняття, під час якого здійснюються контрольні ЗАХОДИ (модульна контрольна робота тощо), незалежно від сумарного часу переривання такого навчального заняття через оголошення сигналу «Повітряна тривога».
3 метою надолуження освітніх втрат, викликаних перериванням навчального заняття через оголошення сигналу «Повітряна тривога», незалежно від сумарного часу його переривання, викладач обов’язково надає здобувачам вищої освіти настанови та рекомендації щодо особливостей організації їхньої самостійної роботи (з урахуванням Положення про організацію самостійної роботи здобувачів вищої освіти), а також організовує проведення консультацій з начальних дисциплін протягом семестру таким чином, щоб максимально надолужити такі освітні втрати.